הנדל״ן בליסבון

הנדל״ן בליסבון, שוק הנדל"ן בליסבון בירת פורטוגל הוא בהחלט הלהיט החדש להשקעה עבור ישראלים רבים ומשקיעים זרים בעולם.

רכישת נכס בליסבון – משימה בלתי אפשרית?

"<yoastmark המחסור בדירות יוקרה במרכז הבירה הפורטוגלית יוצרת מצב בו המבקשים לרכוש נכס יוקרה בפורטוגל מציעים הצעות גבוהות ממחיר השוק עבור נכסים רגילים. שוק הנדל"ן של בליסבון התאושש חזרה לאחר קבלת החלטה האמיצה על ידי ממשלת פורטוגל בשנת 2012. פורטוגל החליטה להעניק מעמד תושבות למשקיעים שאינם תושבי האיחוד מכאן המוסג המפורסם: ויזת זהב או גולדן ויזה פורטוגל. המחירים של הנכסים בעיר ליסבון זינקו ביותר מ 35% בין השנים 2012 ל- 2016. מחירי נדל״ן בליסבון כיום הגיעו לשיא של עשור. הנדל״ן בליסבון, הרובע ההיסטורי של ליסבון ידע את הקפיצה הגדולה ביותר, מחירי הנכסים בעיר העתיקה של ליסבון קפצו ב־26% במחצית הראשונה של 2017. במקביל מספר העסקאות ברובע ההיסטורי של ליסבון צנח ביותר מ- 34% על פי הנתונים הסטטיסטיים של שנת 2017. לשם השווה בתקופה המקבילה בשנת 2016 היו הרבי יותר רכישות, נתון זה מצביע מחסור בהיצע וצפי להמשך מגמת עליית המחירים. מערכת המס גם היא ידידותית מאוד לזרים, כך שנתון זה גם מעודד השקעות מצד זרים לרכישת נכס בליסבון.

AIRBNB בליסבון

נדלן ליסבון
נדלן ליסבון
לכתבה על AIRBNB בפורטוגל לחצו פה נתון נוסף שגרם לנדל״ן בליסבון להפוך ללהיט של ממש הוא גידול בשיעור התיירות לבירת פורטוגל דבר אשר הוביל דירות רבות לעבור הסבא לשוק התיירות במודל airbnb Airbnb בפורטוגל : פלטפורט להשכרת נכסים על בסיס זמני ומפנה בעיקר לשוק השכירות לתיירים. השילוב של הזינוק בהיקף התיירות  דבר אשר הוביל להמרת בניינים רבים דירות להשכרה לטווח קצר, וכן השקעות זרים בנדל״ן הפורטוגלי הובילו לכך שליסבון היא היעד החם למשקיעי נדל״ן. לליסבון היא אלטרנטיבה אמיתית לשוק הנדל״ן הישראלי אשר ידע ימים טובים יותר.
השקעת נדלן ליסבון
השקעת נדלן ליסבון
פורטוגל משכה אליה בשנת 2016  1.3 מיארד אירו ממשקיעים זרים ברחבי הגלובוס לטובת הקעות נדל״ן בפורטוגל. ישראלים רבים זזיהו את הפרצה החלו להשקיע בפורטוגל לפני מספר שנים , לאחרונה בעקבות החוק לאזרחות פורטוגלית , תנופת המשקיעים בנוף הנדלן הפורטוגלי נפרס לסוג משקיעים שטרם ראינו:
  1. זוגות צעירים שמצאו במדינה אפשרות להתחיל להשקיע בנדלן בזול.
  2. אוכלוסיה שרוכשת נדלן פורטוגלי לפנסיה.
  3. ישראלים שקונים דירות נופש בפורטוגל.
מלבד הפן העיסקי המניס פורטוגל פשוט היא כיום חלק מסדר היום הישראלי והרפובליקה הקטנה שמעבר לים הולכת ומתקרבת יותר ויותר לישראל ולישראלים. לכתבה על AIRBNB בפורטוגל לחצו פה

כתיבת תגובה