השקעות נדל"ן ברומניה

רכישת נכס ברומניה ניהול נכסים ברומניה רכישה בטוחה צוות מקצועי ואמין

צור קשר

נדל"ן ברומניה

מדוע לקנות נדל"ן ברומניה ומהן האפשרויות?

בעשר השנים האחרונות ישראלים רבים גילו את רומניה.

מדינה במזרח אירופה עם היסטוריה ומורשת מפוארים, מטבח מקומי עשיר וטבע ירוק, הררי ומרהיב.

המדינה הפכה אף ליעד תיירותי מבוקש עבור ישראלים רבים ובמיוחד בבירה בוקרשט, בה ניתן למצוא מספר רחב של בתי קזינו. לצד כל אלו הפכה המדינה ליעד לגיטימי גם בהשקעות נדל"ן בתחומה.

מדובר על מדינה של כ-20 מיליון תושבים. עיר הבירה היא, כאמור, בוקרשט. מדובר במדינה בה שיעור המס על הכנסה משכר דירה עומד על 9.6% בלבד, ממס רכישה נמוך של 3%-1% ותשואה ממוצעת של נכס נדל"ני בשיעור של 10%-7%. בשנה האחרונה מגמת מחירי הנדל"ן ברומניה עמדה על שיעור של 6.5%.

ניהול נכסים בפורטוגל | תחזוקה והשבחה

מגמת מחירי הנדל"ן ברומניה בעשר השנים האחרונות

השקעות נדל"ן ברומניה

היסטורית הנדל״ן ברומניה

בכדי להבין לעומק את מגמת מחירי הנדל"ן במדינה יש להרחיק כשלושים שנים אחורה לעבר 1989. השנה בה הסתיימה ההפיכה נגד המשטר הקומוניסטי ששלט במדינה והגיע לסופו. אז הפכה המדינה לרפובליקה דמוקרטית ובכך החלה לשפר את מעמדה ומצבה הכלכלי.

 

רומניה החלה לבנות עצמה כלכלית בצורה משמעותית בתחילת שנות ה-2000 ובכך הפכה גם ליעד אטרקטיבי של משקיעים מרחבי העולם. ב-2004 הצטרפה רומניה לברית נאט"ו וב-2007 צורפה כמדינה חברה בגוש האירו, כשמעמדה הפך רשמי ב-2014.

למול המשבר הכלל עולמי בשנת 2008 מצאה עצמה המדינה בין המדינות שנפגעו. המשבר הביא לירידת מחירים משמעותית בתחום הנדל"ן במדינה לאורך חמש שנים רצופות עד 2013. מנגד, פעלה הממשלה הרומנית באופן נמרץ ופעיל ועל כן מ-2013 החלה להירשם עליית מחירים מתונה בשוק הנדל"ן הרומני.

מצב שוק הנדל"ן כיום ברומניה

כיום שוק הנדל"ן ברומניה יציב וקיימת בו עליית מחירים מתונה וזאת לצד מחירים נמוכים יחסית של נכסי נדל"ן זכר למשבר הכלכלי הכלל עולמי ב-2008.

 כיום הפוקוס העיקרי הוא ברכישת נדל"ן במרכזי הערים.

שיעורי התשואה הצפויים עבור רכישת דירה במדינה

כיום דירה בישראל תניב לכם תשואה של 5%-3% וזאת עם מחירי נדל"ן גבוהים. מנגד, ברומניה תמצאו מחירי נדל"ן נמוכים משמעותית ובהם תשואה גבוהה יותר הנעה בין 12%-7% – משמעותית גבוה יותר מישראל.

יתרונות של השקעה בנדל"ן במדינה

להשקעה בשוק הנדל"ן הרומני מספר יתרונות. היתרון הראשון נוגע לכך שרומניה מיצבה עצמה כמדינה לה יציבות כלכלית וכלכלה צומחת וזאת גם בשל מעמדה האיתן באיחוד האירופאי. יתרון נוסף, אותו הזכרנו, נוגע לפערים המשמעותיים במחירי הנדל"ן במדינה לעומת אלו שבישראל. יתרון בולט עבור משקיעים ישראלים נוגע כמובן להסכמים בין ישראל לרומניה אשר מונעים תשלומי מס כפולים.

אם השתכנעתם שרומניה מהווה את היעד המועדף עליכם להשקעה, חשוב עדיין להיוועץ עם אנשי מקצוע שיוכלו לכוון אתם לנכסים הנכונים והמתאימים במדינה רחבה זו וזאת תוך היכולת לקבל שירות הכולל התנהלות מול הרשויות הבירוקרטיות ברומניה.

 

ערים מומלצות להשקעה

ברומניה מתגוררים כ-20 מיליון תושבים ובה לא מעט ערים מרכזיות. ההמלצה היא להתמקד באותן ערים עבור השקעה בנדל"ן. העיר האטרקטיבית ביותר היא עיר הבירה בוקרשט המאכלסת כמעט כשני מיליון תושבים, כשהמטרופולין שלה כולל כמעט שלוש מיליון תושבים. מדובר על עיר שוקקת חיים ובה המרכז השלטוני, התרבותי והכלכלי של רומניה. הביקוש לדירות להשכרה בעיר גבוה מההיצע הקיים ולכן מחירי הדיור עולים בכל שנה בעיר ויכולים להניב תשואה של 10%-7%.

עיר בולטת נוספת היא בראשוב. מדובר גם כן בעיר שוקקת חיים הממוקמת במרכז רומניה. בעיר מתגוררים כ-300 אלף תושבים והיא ידועה באדריכלות ייחודית, נוף הררי והגעה של תיירים רבים לעיר בכל שנה. מדובר בעיר השלישית הגדולה ברומניה והיא מהווה מרכז מטרופולין חשוב בפני עצמו.

עיר בולטת נוספת במערב רומניה היא טימישוארה ובה גם כן כ-300 אלף תושבים וזאת בנוסף ל-70 אלף תושבים במטרופולין שלה. בעיר נמצאת אחת מהאוניברסיטאות הגדולות במדינה ועל כן יש בה סטודנטים רבים המעוניינים לשכור דירות בעיר.

 

מיסוי נכסים ברומניה

בטרם נתפנה לרכוש נדל"ן ברומניה או בכל מקום אחר בעולם, חשוב כמובן לברר מהי שיטת המיסוי הנהוגה במקום. השיטה ברומניה נחשבת למטיבה עם המשקיעים מבחוץ ולבטח עם אלו הישראלים.

על רכישה של נדל"ן ברומניה תשלמו מס בשיעור של 3%-1% ועל מכירה של נדל"ן לא תצטרכו לשלם מס. על אף שהמע"מ ברומניה נחשב לגבוה (19%) שאר המיסים הנמוכים במדינה מפצים אודותיו.

בנוסף לכך, בין ישראל לרומניה ישנו הסכם למניעת כפל מס. הסכם המגן על אותם משקיעים ישראלים ומאפשר להם לזיכוי על המס ששילמו ברומניה ובכך להימנע מכפל תשלומים.