השקעות נדל"ן בבולגריה

רכישת נכס ברומניה ניהול נכסים ברומניה רכישה בטוחה צוות מקצועי ואמין

צור קשר

השקעות נדל"ן בבולגריה

מדוע לקנות נדל"ן בבולגריה ומהן האפשרויות?

בולגריה נוסדה כממלכה עצמאית בשנת 1908 כשהמורשת והתרבות שבה מתחילים עוד לפני.

כמדינה עצמאית בולגריה קיימת כמאה שנים והספיקה לעבור כבר לא מעט תהפוכות. הממלכה הראשונה הפכה למדינה קומוניסטית לאחר מלחמת העולם השנייה, בדומה לשאר מדינות מזרח אירופה. בתחילת שנות ה-90 הופל השלטון הקומוניסטי ובולגריה הפכה לרפובליקה דמוקרטית כפי שהיא מוכרת לנו כיום.

בבולגריה ישנם כיום כשבעה מיליון תושבים והיא מהווה יעד תיירותי מבוקש בשל המחירים הנוחים בה, ערי החוף המפותחות ונופים הרריים וירוקים. מעבר לכל אלו מהווה המדינה גם יעד נדל"ני שכדאי לקחת בחשבון.

מחירי הנדל"ן במדינה בעשר השנים האחרונות

השקעות נדל"ן בבולגריה

ב-2007 הפכה המדינה לחברה רשמית באיחוד האירופי, אך נמנעה מהשימוש במטבע האירו כשהיא נשארת נאמנה למטבע הלב הבולגרי שערכו נמוך באופן משמעותי. לאחר שהפכה לאחת ממדינות האיחוד האירופאי, נהנתה בולגריה מתמיכה כלכלית רחבה שאף הגנה עליה למול המשבר הכלכלי הכלל עולמי בשנת 2008.

הכלכלה בבולגריה מנוהלת באופן שמרני על ידי הממשלה ונתמכת רבות באמצעות תעשיית הפלדה ומיצוי של מקורות טבעיים דוגמת גז, נפט, עופרת ופחם. התנהלות שמרנית זו שמרה על מחירי נדל"ן נמוכים ומתונים לאורך השנים.

שוק הנדל"ן בבולגריה כיום

שוק הנדל"ן במדינה ידוע בשל מחיריו הנמוכים והנוחים שנשמרו בסטטוס יציב לאורך השנים וזאת למול תנודות יוצאות דופן שחוו שוקי נדל"ן אחרים במדינות אירופה השונות. יציבות זו אינה מעידה על קיפאון במקרה זה, אלא על סנכרון בין תחומי משק שונים המנוהלים באופן יציב עם אזרחי המדינה והמשקיעים בה.

בשנים הקרובות עתידה בולגריה להמיר את המטבע המקומי בזה של האירו. אי לכך, צפויה עליה משמעותית במחירי הנדל"ן בשל הפערים בין המטבעות, מה שיביא לעליית הערך של נכסים אלו.

שיטת מיסוי הנכסים בבולגריה

על אף הסימפטיה שיש לבולגריה כלפי מדינות מערביות, נמנעה המדינה לאמץ את שיטת המיסוי הפרוגרסיבית אשר גובה מס בהתאם לגובה ההכנסות. אופן המיסוי על נדל"ן במדינה הינו אחיד ונחשב לנמוך יחסית בהשוואה למדינות אחרות. בבולגריה תשלמו כעשרה אחוזים על הכנסות מדירה להשקעה, כשברוב מדינות אירופה מס זה אינו יורד מעשרים אחוזים.

בולגריה ידועה גם כמדינה המעודדת ומזמינה אליה באופן גלוי השקעות חוץ. מה שמסביר גם את חתימתה על האמנה למניעת כפל מס מול עשרות מדינות וביניהן ישראל.

היכן מומלץ להשקיע בבולגריה?

ישנן שלוש ערים עליהן אנו ממליצים להשקעה של נדל"ן במדינה.

סופיה

סופיה היא עיר הבירה של בולגריה והיא ממוקמת במערב המדינה. העיר מאכלסת בתוכה יותר ממיליון תושבים ועוד כ-300 אלף תושבים נוספים במטרופולין שלה. העיר מהווה את המרכז הפוליטי, התרבותי והכלכלי של בולגריה והיא נחשבת גם לאתר מורשת עולמי. בסופיה ניתן למצוא מפעלים ומרכזי תיירות רבים והיא מהווה מקור לנכסי נדל"ן אטרקטיביים.

ורנה

ורנה ממוקמת לחופי הים השחור. מדובר בעיר קיט ונופש שבה מתגוררים כ-350 אלף תושבים ומהווה את המרכז הכלכלי השני בחשיבותו במדינה אחרי סופיה. הנדל"ן בעיר נחשב לתחום מפותח ומבוקש למול האוניברסיטאות בעיר, התעשייה, המסחר והתיירות.

פלובדיב

פלובדיב היא העיר השנייה בגודלה בבולגריה ויחד עם המטרופולין שלה מגיעה האוכלוסייה ליותר מחצי מיליון תושבים. פלובדיב הפכה עם השנים ליעד תיירותי מבוקש למול הנופים שבה, כשהעיר נמצאת על שתי גדול נהר המריצה ומוקפת בשבע גבעות. כלכלת פלובדיב נשענת על הכנסות מתיירות, תעשייה וחקלאות רחבה.

מהם שיעורי התשואה הצפויים מרכישת דירה להשקעה בבולגריה?

מחירי הנדל"ן בבולגריה, כמו שאר מדינות מזרח אירופה, נמוכים בצורה משמעותית מהמחירים המוכרים לנו בישראל ומכאן התשואה גבוהה אף יותר. בבולגריה תוכלו לזכות תשואה שנתית שנעה בין 6% ועד 12%, כשבישראל התשואה השנתית הממוצעת עומדת על 6% בלבד.

חשוב כמובן להכיר שהשקעה של נדל"ן בחו"ל מומלץ לעשות תוך שימוש בשירותיהם של חברות ישראליות המתמחות בתחום זה ולהן מומחיות ברכישה של נדל"ן במדינות מזרח אירופה ובתוכן גם בולגריה.