נדל"ן באנגליה

משקיעים רבים מבינים שפוטנציאל ההשקעות בישראל אינו מבטיח כפי שהיה לפני שנים ועל כן אותם משקיעים מעדיפים לבחון אלטרנטיבות מעבר לים.

חלק מאותם משקיעים ישראלים שמים יהבם על האי הבריטי, כשהסיבה העיקרית לכך נוגעת להזדמנויות ברכישת נדל"ן במדינה שמניבה תשואה גבוהה. בשונה ממדינות אחרות, באנגליה לא קיימת מגבלת שפה כשהתקשורת נעשית באנגלית, שפה אשר שזורה בפי משקיעים ישראלים.

נכון להיום האזורים הנחשבים לחמים באי הבריטי כוללים את לונדון, מנצ'סטר, שפילד, ניוקסל וליברפול.

גודל השוק – 56 מיליון תושבים

ערים מומלצות להשקעה – שפילד, לונדון, ליברפול, ניוקסל, מנצ'סטר.

דמי שכירות ממוצעים – 1750-1850 ליש"ט.

שיעור המס על הכנסה משכר דירה – 20%-9% – תלוי במאפייני הרוכש.

מס רכישה במדינה:

0% עד לסכום של 125 אלף ליש"ט.

2% בסכומים של 125-200 אלף ליש"ט.

5% בסכומים של 250-925 אלף ליש"ט.

10% בסכומים של 925 אלף ועד 1.5 מיליון ליש"ט.

12% בסכומי שמעל 1.5 מיליון ליש"ט.

מגמת מחירי הנדל"ן במדינה בעשר השנים האחרונות

הנתונים מצביעים כך שבשנים 2008-2018 נרשמה עליה משמעותית של עשרות אחוזים במחירי הנכסים בערים דוגמת לונדון, קמברידג' ואוקספורד. נתונים אלו מצביעים כמובן על ביקוש גבוה בערים אלו ועל רווח אפשרי למשקיעים, הן בעבור שכירות קבועה והן בעבר עליית ערך הנכסים.

השקעה בנדל"ן באנגליה – יתרון בולט

עבור משקיעים ישראלים, למרחק היחסי בין המדינות יש משקל ורבים מאותם משקיעים רואים בכך יתרון אסטרטגי. מדובר על מרחק העומד על חמש שעות טיסה סך הכל.

ברכישה של נכסים בחו"ל חשוב עד מאוד לקחת בחשבון את מרחק הטיסה מישראל וזאת בכדי שניהול הנכס יהיה במרחק הגעה סביר, קל ונוח.

מהם שיעורי המס למשקיעים זרים?

באנגליה מקבלים בזרועות פתוחות משקיעים מבחוץ וזאת תוך הענקת תנאים נוחים, בין אם מדובר על כך שברכישת נכס ראשון במדינה ניתן לשלם מס רכישה בהתאם למדרגות המס הקבועות החוק אותם הצגנו קודם במאמר. בנוסף לכך, משקיעים מבחוץ יכולים ליהנות ממשכנתא המגיעה עד ל-70% מערך הנכס. בהחלא תנאים אידיאלים ונוחים.

 

 

קהל יעד – סטודנטים

מעבר לתיירים רבים הפוקדים את האנגליה, קיים נתח רחב של תושבי קבע המעוניינים בפתרונות דיור והם הסטודנטים במדינה. בערים בהן מרוכזות אוניברסיטאות ומוסדות לימוד מוכרים, יגיעו סטודנטים רבים למקום על מנת ללמוד ולהתפתח. מדובר על קהל המעוניין למצוא שכירות ארוכת טווח לאורך תקופת לימודים של 3-4 שנים.

בערים רבות באנגליה ישנם מבנים המיועדים לשכירות של סטודנטים וכך הופכת רכישת הנכסים לכזו המבטיחה הכנסה משכירות קבועה לאורך מספר שנים.

דירות המיעדות לתיירים

לצד קהל הסטודנטים התר אחר דירות לשכירות ארוכת טווח, חשוב גם לסמן את אוכלוסיית התיירים במדינה. לא מעט תיירים המגיעים לאנגליה מעדיפים לשכור דירות במרכזי הערים כתחליף לבתי המלון.

בעלי דירות בערים מציעים דירתם להשכרה לטווח קצר, כשהעלות עבור התיירים כדאית יותר ממה שמציעים בתי המלון בעיר. בעיר מרכזית ומתוירת כמו לונדון השכרות לטווח קצר יבטיחו לכם רווח גדול לאורך כל השנה.

הכדאיות שיש בדירות חדשות

בכל רגע נתון ניתן למצוא במדינה דירות חדשות המוצעות למכירה. במסגרת של דירות חדשות יוכלו משקיעים ישראלים למצוא דירות במחירים אטרקטיביים החל מ-250 אלף שקלים ועד 1.5 מיליון שקלים וזאת בהתאם לעיר והשכונה בה נמצא הנכס.

באופן כללי, מחירי הנדל"ן באנגליה נמצאים במגמת עלייה מספר שנים, כך שבמצב הנוכחי יהיה ניתן לדרוש דמי שכירות גבוהים בכל שנה כשאלו עולים בשלושה אחוזים.

ישנם אזורים במדינה בה תזכו לטווח תשואה גבוה של 10%-7%.

נכון ל-2020 מחירי הנדל"ן במדינה משתנים בהתאם למיקום, גודלו של הכנס, האם מדובר בדירה חדשה או דירת יד 2, האם מדובר על דירה במסגרת של מעונות סטודנטים, דיור מוגן וכו'. כיום מחיר ממוצע של דירה באנגליה עומד על 220 אלף ליש"ט.

צפון אנגליה

צפון אנגליה מהווה יעד חם להשקעה וכוללת את הערים ליברפול, מנצ'סטר, שפילד, לידס וערים נוספות באזור. מדובר על אזור בו ניתן למצוא נכסים להשקעה במחירים נמוכים יותר לעומת מרכז ודרום אנגליה כשהתשואה לרוב תהה זהה.

השקעה בדיור מוגן

עם העלייה בתוחלת החיים הפכה ההשקעה בנדל"ן לדיור המוגן באנגליה לכדאית, לבטח שיותר ויותר מקומות הופכים לכאלו המציעים לקשישים פתרונות דיור. באנגליה נהנים הקשישים מדיור מוגן "בוטיקי" עבור קשישים שפרשו לגמלאות ויכולים להרשות לעצמם דירות אקסלוסיביות ויקרות.

המודל העסקי של ניהול דירות אלו מבטיח הכנסה גבוהה מהדיירים ששוכרים הדירות, מה שמבטיח תשואה קבועה בכל שנה.

בנוסף לכך, ניתן לראות בשנים האחרונות מספר השקעות נדל"ן בפרויקטים של בתי אבות ודיור מוגן במדינה ואלו מוצעות עבור משקיעי נדל"ן אמידים, תוך ההבטחה שמדובר בנכסים להם תהיה גם עליית ערך בעתיד.

רכישת דירות יד 2 ממשקיעים שמעוניינים להתקדם לאפיקים אחרים

מדובר על טרנד מתרחב באנגליה. משווקים בישראל יוצרים קשר עם חברות מקומיות להם התמחות באזורים מסוימים וביכולתם לאתר נכסים למכירה כשאלו טרם פורסמו לכל. כך ניתן לאתר נכסים במחירים אטרקטיביים וזאת תוך מסגרת רכישה מהירה בסגנון ה-CASH BUYRES.

האם בסופו של דבר כדאי להשקיע בנדל"ן באנגליה נכון ל-2020?

סקרנו את היתרונות ברבים שיש ברכישת נדל"ן במדינה. הכדאיות ברכישת נדל"ן נוגעת גם לעובדה שהמטבע הבריטי נחלש למול השקל, כשהיום ערכו של פאונד אחד עומד על 4.5 ₪. באופן כללי התשואה הממוצעת במדינה גבוה יותר מזו של נדל"ן בישראל.