השקעות נדל"ן בגאורגיה

רכישת נכס בגאורגיה ניהול נכסים בגאורגיה רכישה בטוחה צוות מקצועי ואמין

צור קשר

נדל"ן בגאורגיה

מדוע לקנות נדל"ן בגאורגיהו מהן האפשרויות?

שוק הנדל"ן הלא יציב בישראל דוחף משקיעים ישראלים רבים לבדוק אפשרויות בחו"ל. אחת מהצעדים היותר חכמים נוגעים להשקעה בנדל"ן בגאורגיה.

נדל"ן בגאורגיה. יעד מומלץ ב-2020?

משקיעים המכירים מקרוב את תחום הנדל"ן במדינות שונות, רואים בגאורגיה יעד מומלץ להשקעה. מדובר על מדינה קטנה וצעירה, שעד לפני מספר שנים נקראה גרוזיה, לה מסורת והיסטוריה מפוארת של אלפי שנים. 

גאורגיה ממוקמת בתפר שבין יבשת אירופה ואסיה והייתה בעבר חלק מברית המועצות.

גאורגיה ידוע כמדינה בעלת נופים יוצאי דופן, במטבח מקומי וייחודי ותרבות מרתקת. אלו, וסיבות נוספות, הפכו את המדינה ליעד תיירותי מבוקש בשנים האחרונות, שאותו פוקדים מידי שנה גם תיירים ישראלים.

מגמת מחירי הנדל"ן והדיור במדינה בעשר השנים האחרונות בגאורגיה

השקעות נדל"ן בגאורגיה

היסטורית בגאורגיה

עד 1991 הייתה גאורגיה חלק משמעותי מברה"מ. כשהגוש הסובייטי החל לקרוס ניצלו הגאורגים את ההזדמנות והכריזו על מדינה עצמאית.

בשנותיה הראשונות של גאורגיה, הייתה המדינה נתונה למאבקים פוליטיים פנימיים, מיני משברים ובמלחמה מול רוסיה במאבק עבור המשך עצמאות המדינה. עם סיום הקרבות מול הרוסים ב-2008, השלטונות בגאורגיה התפנו לטפל בשיקום כלכלת המדינה, כשהנתונים בשנים האחרונות מראים שנעשה במדינה עבודה טובה.

ממשל ומצע כלכלי של גאורגיה

הממשל במדינה מורכב משרים צעירים ומראש ממשלה בן 37. ראש הממשלה הצעיר, ממוקה בחטזה, יחד עם צוות השרים בממשלתו, מקדמים מדיניות כלכלית המעודדת השקעות מבחוץ, תוך התערבות ממשלתית מינימלית.

המדינה מקדמת עצמה בשוק הכלכלי באופן יעיל. גאורגיה אף הספיקה לזכות בתואר "הרפורמטיבית הגדולה בתבל". פרס שהוענק לה על ידי הבנק העולמי. מעבר לתואר כזה או אחר, מראים הנתונים כי צמיחתה הכלכלית של גאורגיה גדלה בחמישה אחוזים בכל שנה. חלק מההצלחה בצמיחת כלכלת המדינה נוגעת לצעדים המעודדים את התיירות במדינה, לצד רצון לראות בה השקעות חוץ.

מיסוי נוח שמעודד השקעות זרות

עידוד השקעות מחוץ בגאורגיה משפיעים כמובן בצורה ישירה על שוק הנדל"ן המקומי, שהוא עצמו רושם צמיחה בכל שנה. נתון שהביא איתו משקיעים מישראל למדינה, כמו גם משקיעים רבים מרחבי העולם.

גודל השוק הגאורגי – 4.5 מיליון תושבים.

ערים מרכזיות: טבילסי (עיר הבירה) ובטומי.

דמי שכירות – ממוצע – 550-800 דולרים.

שיעור המס על הכנסה משכר דירה – 20%.

מס רכישה בגאורגיה – מס פרוגרסיבי של 2%-0.05% על נכס של עד 35 אלף אירו ו-1%-0.8% עבור נכס בשווי מעל 35 אלף אירו.

גובה המס על רווחי הון בגאורגיה – 5%.

תשואה ממוצעת עבור דירה להשקעה – 12%-7%.

מגמת מחירי הנדל"ן בשנה האחרונה – עליית מחירים בשיעור של 12.4%.

המצב נכון להיום בשוק הנדל"ן בגאורגיה

כיום המדינה נמצאת בתנופת פיתוח משמעותית. במדינה, כאמור, כ-4.5 מיליון תושבים, כש-33% מהם מתגוררים בטביליסי ובמטרופולין שלה.

כיום הביקוש לנדל"ן במדינה עולה, הן בעבור דיור, מסחר ואף בתחום התיירות, כשאחוזי התשואה במדינה הם מהגבוהים ביותר למול מדינות אחרות.

שיטת המיסוי בגאורגיה

הממשלה, כאמור, מעודדת הגעה של משקיעים מבחוץ עבור השקעות בתחום הנדל"ן ועל כן שיטת המיסוי בתחום הנדל"ן הינה ידידותית ומסבירת פנים למשקיעים מבחוץ.

הליך רכישה של נדל"ן במדינה אינו גורר אחריו התעסקות סבוכה, תשלומי ריביות או דיבידנדים. הדבר הבולט במדינה נוגע בעובדה שכל משקיע יכול למכור את הנכס שרכש בתוך שנתיים עם פטור מלא ממס על רווחי הון. לאחר שנתיים המס על רווחי ההון יעמוד על חמישה אחוזים.

תשלום מס הכנסה על השכרת הדירות עומד נכון להיום על כ-20%.

אם השתכנעתם שרומניה מהווה את היעד המועדף עליכם להשקעה, חשוב עדיין להיוועץ עם אנשי מקצוע שיוכלו לכוון אתם לנכסים הנכונים והמתאימים במדינה רחבה זו וזאת תוך היכולת לקבל שירות הכולל התנהלות מול הרשויות הבירוקרטיות ברומניה.

ערים מומלצות להשקעה בגאורגיה

שלושת הערים הגדולות במדינה מהוות את יעד כדאי לרכישת נדל"ן בתחומן, היות ובהן מרכזי אוכלוסייה רחבים, אזורי מסחר, תעשייה ותיירות.

בטומי מהווה את העיר השלישית בגדולה בגאורגיה. העיר שוכנת לחופי הים השחור ובה אוכלוסייה של כ-155 אלף תושבים, כשהכלכלה בה נשענת על הנמל שבה ועל התיירות המתרחבת בעיר.

העיר השנייה בגדולה במדינה היא כותאיסי אשר ממוקמת במערב גאורגיה ומאכלסת כעשרים אלף תושבים. העיר מפורסמת בזכות נופים ייחודיים של הרי הקווקז ונהר הריוני.

עיר הבירה טביליסי מהווה כמובן כרך משמעותי לרכישה של נדל"ן בתחומה. מדובר על העיר הגדולה במדינה כשבמטרופולין שלה מתגוררים כשליש מאוכלוסיית גאורגיה. העיר מהווה מרכז תרבותי, כלכלי ותעשייתי ובה ממוקמים גם משרדי הממשלה, נמל תעופה רחב ומרכזי מסחר משמעותיים.

שיעורי תשואה צפויים

למול המחירים הנוחים של נדל"ן בגאורגיה, מסקרן כמובן לדעת מהי התשואה הממוצעת במדינה. בגאורגיה, מחיר של דירה משופצת או חדשה באזור איכותי יעלה סביב השמונים אלף דולרים בלבד, כשהצפי לתשואה הוא 12%-7%. בהשוואה לישראל, נדל"ן באזור הנחשב לאיכותי יעלה לכם פי ארבע מהמחיר בגאורגיה עם תשואה של 6%-3%.

נקודות חשובות להכיר בכל הנודע להשקעה של נדל"ן בגאורגיה

  • מדובר על מדינה בה מחירי נדל"ן נוחים המאפשרים השקעות עם תשואה גבוהה, לבטח אם משווים זאת לשוק הנדל"ן הישראלי.
  • תשואה, כאמור, גבוהה באופן משמעותי מהתשואה שתקבלו בישראל. על פי תחזיות כלכליות התשואה בגאורגיה עוד צפויה לעלות.
  • מדובר על מדינה בעלת מגמת צמיחה כלכלית ובכך לה השפעה ישירה ועקיפה על תחום הנדל"ן במדינה.
  • שיטת מיסוי מקומית נוחה ומדינות ממשלתית עם פיקוח מצומצם ורגולציה פחותה. אלו מזמינים הזדמנויות אטרקטיביות למשקיעים זרים.

יש להדגיש שהשקעה בנדל"ן בגאורגיה חשוב לעשות יחד עם אנשי מקצוע להם התמחות בשוק הנדל"ן בגאורגיה ובמדינות נוספות ברחבי העולם.